Baskı Beton

Baskı Beton ?

Baskı Beton iç ve dıs mekanlar için tasarlanmıs bir zemin ve duvar kaplama malzemesidir.

En önemli özelligi, tek tek dösenmis tas görüntüsü veren desen baskılı beton teknolojisi olmasıdır. Çok çesitli renk ve desende uygulanabilen, granit, kaynak gibi tabii tasların dogal görünümünü verebilen Baskı Beton çökmez, kaymaz, leke tutmaz ve günes ısınlarına dayanıklırenkleri solmaz. Geleneksel desenlerle ve renklendirici tozun dısında kullanılan Antik Etki Tozunun yüzeyde bırakılarak, malzemeye eski ve kullanılmıs görüntüsü ermesiyle Baskı Beton “Geleneklere ve Kültüre Saygılı En Yeni Teknoloji” olma özelligini tasır.
Baskı Beton’un uygulandıgı alanlar arasında;
– Bahçe düzenlemeleri,
– Parklar,
– Havuz kenarları,
– Alısveris merkezleri,
– Turistik tesisler,
– Çevre düzenlemeleri,
– Kentsel alanlar,
– Yollar,
– Restorasyon alanları,
– Marina ve rıhtımlar,
– Otoparklar,
– Akaryakıt istasyonları bulunmaktadır.
%90 dogal malzemelerden olusan Baskı Beton sahada blok olarak uygulandıgı için zeminde zamanla olusabilecek çökmelerden etkilenmez ve aynı yüzey düzgünlügünü her zaman korur. Tek tek dösenen bir malzeme oldugu için, tas aralarının oynaması, zamanla aralarda istermeyen otların çıkması gibi durumlar Baskı Beton için söz konusu degildir. Beton teknolojisindeki gelismelerin Baskı Beton’a aktarılması nedeniyle, malzemenin büzülme, donma, onma-çözülmeden meydana gelebilecek çatlaklıklara asınmaya karsı dayanıklılıgı kaliteli standart bir betonunkinden 4-8 kez daha fazladır.

Yüzey koruyucu ve parlatıcıdaki akrilik, betona isledigi ve yüzeydeki tüm gözenekleri kapattıgı için, beton geçirgenligini en aza indirerek Baskı Beton’un leke tutmamasında büyük rol oynar. Renkli yüzey sertlestiricinin içerdigi gün ısıgına dayanıklı pigmentler sayesinde bir bölümünün yenilenmesi veya ek yapılması durumundarenk farkı ortaya çıkmaz. Hava sıcaklıgının -20OC altına düstügü durumlara dayanabilmesi, deniz suyu, benzin, yag gibi maddelerden etkilenmemesi ve uygulamadan sonra ortaya çıkabilecek boru veya kablo dösemesi gibi durumlarda kırılan bölgenin aynı renk ve desende dösenebilmesi Baskı Beton’un diger özellikleri arasındadır.
Baskı Beton’un uygulaması, alanın kullanım amacına göre sıkıstırılmıs dolgu malzemesi ile hazırlanan alt yapı üzerine yaklasık 10cm kesit kalınlıgında 300-350 dozlu ve özel katkı malzemeleri içeren beton karısımının dökülmesi ile baglar.
Karısımın özel katkıları;
– Yüzeyde çatlama olasılıgını düsürmek
– Yüzey, kenar ve baglantı dayanıklılıgı
– Darbe, asınma ve donma-çözünmeye karsı beton mukavemetini arttırmak
– Beton geçirgenligini azaltmak
– Betona erken basgnç mukaveti saglamak gibi islevi olan Mukavemet
Arttırıcı Fiber ve betonun islenebilirligini arttıran Hava Sürükleyici – Akıskanlastırıcı’dır.
Bu katkı malzemeleri belli oranlarda ve harç karılırken ilave edilir. Özel Baskı Beton gereçleri ile mastarlanan ve malası yapılan betonun su kanaması bitene kadar beklenir. Betonun serpilen tozu absorbe etmesi ve baskılama için gereken kauçuk kıvamı kazanması için hava sartlarına baglı olarak bir süre beklenir. Daha sonra yüzeye Kalıp Ayırıcı ve Antik Etki Tozu serpilerek seçilen desendeki plastik kalıp setleri baskılanır. Baskılama isleminden yaklasık 24-36 saat sonra Kalıp Ayrıcı ve Antik Tozu antik etki tercihine göre basınçlı su ile yıkanarak yüzeyden temizlenir. Yıkama islemi sonrası yüzey asınma mukavemetlerini ve yag, petrol ürünleri gibi etkenlere karsı direncini arttıran Yüzey Koruyucu ve Patlatıcı (Sealer) püskürtülerek uygulama sonlanır.

  Call Now Button
  ×
  Baskı Beton

  Baskı beton (baskı beton ya da baskılı beton) tüm mekanlar için tasarlanmış bir zemin kaplama sistemidir.

  Çevre düzenlemeleri, kent alanları, yollar, alışveriş ve iş merkezleri, turistik tesisler, parklar, restorasyon alanları, marina ve rıhtımlar, otoparklar, akaryakıt istasyonları , bahçe düzenlemeleri ve iç mekanlar baskı betonun uygulandığı alanlar arasındadır.

  ADRES

  Ferhatpaşa Mh. 15. Sk. Kart Boğa İş Merkezi No : 24 / 4 Ataşehir/İstanbul

  Tel

  0532 166 29 35

  EMAIL

  info@yertasbeton.com